Spolek na ochranu a péči opuštěných, poraněných, nemocných a týraných zvířat, zejména koček.

Číslo našeho TRANSPARENTNÍHO účtu je 2800491775/2010

Za duhovým mostem

Při práci s opuštěnými zvířaty se bohužel nevyhneme ani tomu nejsmutnějšímu, ne každé zvíře je možné zachránit. Je to pro nás velmi těžké a někdy i natolik vyčerpávající, že máme chuť od všeho utéct. Bohužel, i smrt je součástí života. Na všechny naše svěřence vzpomínáme, ani tito by neměli být zapomenuti.

V sobotu 9.11.2019 odešel maličký Tobiášek za Duhový most. Bohužel jeho stav byl neudržitelný, byl slabý a i přes hospitalizaci a kapačky a léčbu se nepodařilo udržet hladinu glukozy v těle. Maličké slabé tělíčko nemělo smysl trápit. Spinkej tam nahoře Tobí, myslíme na Tebe.  

Maruška odešla za Duhový most 16.7.2019. Bříško se jí plnilo vodou a nemělo cenu prodlužovat její trápení. Spi klidně Maruško budeme na Tebe vzpomínat.

Bohužel Idinky stav se neustále zhoršoval a tak 10.7.2019 ráno, jsme už její trápení neprodlužovali. Idinka mi usnula v náručí. Byla už slabá. Je nám to moc líto mela před sebou cely život.

  

Dorinku jsme nechávaly uspat v sobotu 6.7.2019. Přestávala jí fungovat játra, ucpávali se žlučovody. Byla u nás 4 roky. Doufáme, že to pro ní byly 4 šťastné roky. Spi na to m nejkrášnějším obláčku Dorinko Obláčková. Je nám tolik smutno.

Kašmírek bojoval jako lev. Ale bohužel přes všechnu péči, dokrmování i lásku jsme ho nezachránily. Umřel v noci, tetě Nataše v rukách. Byl to slaboučký, malý kocourek. Spinkej sladce miláčku, moc nám chybíš.

Kubíček odešel za Duhový most náhle a zcela nečekaně, bez větších obtíž a příznaků. Jeden den špatně jedl a druhý den ráno ho teta Bára našla ležet v jeho oblíbené přepravce. Pitva ukázala degenerativní změny na játrech i ostatních orgánech. Vůbec nechápeme, že Kubík fungoval bez viditelných problémů. Byl to klidný a milý kocourek. Je nám to moc líto Kubíčku Monty. 

Košíček odešel za Duhový most 27.12.2018. Vleklá nemoc, ztráta imunity, špatné krevní výsledky, apatie. Ani týden intenzivní léčby a kapačky nepomohly odvrátit , to čemu jsme nechtěly věřit. Spi sladce Košíčku, chybíš do party kluku.

Dášenka dožila v klecanském depozitu svůj kočičí život 16.10.2018. Přežila svojí kamarádku Mášenku o o rok a 5 měsíců. Chybíš mi Dašule, mej se nahoře hezky a doufám , že jsi měla spokojený život.  

Mouratý kocourek Kloubouček byl druhým koťátkem, které bohužel podlehlo caliciviroze. Všechna tři koťátka maminky Bekovky se vešla sotva do dlaně. I tohle je následek toho  že lidé nekastrují a že koťata mají koťata. Pusu za Duhový most. Bylo to pro nás těžké když takoví drobečci opouští tenhle svět sotva na něj přišli.

Malá droboučká Čepička bohužel zákeřnou calicivirozu, která ji a její brášky postihla bohužel nepřežila. Bylo to koťátko sotva do dlaně. I tohle je následek toho, že lidé nekastrují a že koťata mají koťata. Bud nahoře šťastná maličká.

Slepánek dobojoval v pátek 21.12.2018. Po vleklých problémech už jeho tělíčko nezvládlo nápor infekcí. Bylo nám smutno a hodně těžko. Slepánek byl další mrňous přemnožení koček a lidské nevůle se postarat. Slepánku bojoval jsi statečně. Budeme na Tebe moc myslet a měj se tam nahoře co nejlíp.

1.8.2018 po vleklých problémech nas opustil Melíšek, Miláček a přitula. Přes veškerá vyšetření, testy všeho možného podlehl nakonec během 3 dnů mokré FIP.  Posíláme nahoru pusinky a myslíme na tebe broučku. Moc nám chybíš.

Koštátko nás opustil velmi nečekaně a rychle. Měl střevní potíže a i přes léčbu a snahu ho teta Katka našla ráno bez života. Přitom večer papal i si trošku hrál. U tak malých koťat je tohle bohužel časté. Měj se dobře Košťátko. Myslíme na tebe.
 

Výbor spolku Pozor kočka!
 • Ivana Klímová [předsedkyně]
 • Kristýna Demlová [místopředsedkyně]
 • Kamila Hanesová [jednatelka]
 • Jana Domínová [členka]
  Nataša Máchová [členka]
  Milena Křížková [členka]

 • Odchyty toulavých koček, kastrace, pořádání akcí, webové stránky, FC, příjem zvířat, výstavy - příprava a účast

  Ivana: 603 800 338 / ivana-kocky@email.cz

 • prodej boudiček, FC, výstavy - příprava a účast

  Kristýna: 608 118 878 / k.loskotova@seznam.cz

 • Ztracené  či nalezené kočky, kočky k adopci, příjem zvířat, komunikace s veřejností a médii, Strom splněných kočičích přání, FC, výstavy - příprava a účast

  Kamila:  775 275 762 / kamila.hanesova@gmail.com

Pokud budete potřebovat určitě nám zavolejte a kdybychom si nevěděli rady, určitě najdeme někoho kdo nám pomůže.Víc hlav víc ví! 

Číslo našeho účtu je  2800491775/2010  u Fio banky  www.fio.cz/scgi-bin/hermes/dz-pohyby.cgi

#fc3424 #5835a1 #1975f2 #2fc86b #f_syc9 #eef11628 #280414102231