Spolek na ochranu a péči opuštěných, poraněných, nemocných a týraných zvířat, zejména koček.

Číslo našeho TRANSPARENTNÍHO účtu je 2800491775/2010

Za duhovým mostem

Při práci s opuštěnými zvířaty se bohužel nevyhneme ani tomu nejsmutnějšímu, ne každé zvíře je možné zachránit. Je to pro nás velmi těžké a někdy i natolik vyčerpávající, že máme chuť od všeho utéct. Bohužel, i smrt je součástí života. Na všechny naše svěřence vzpomínáme, ani tito by neměli být zapomenuti.

FIP...tohle slovo je strašákem všech depozitních tet. Strongbow zrzavý mazlínek nám v sobotu 10.12.2017 odešel do kočičí ho nebíčka. Je nám to moc líto maličký, že jsme nedokázaly zázrak. Budeme na Tebe vzpomínat, byl jsi bojovník. 

Kaliciviroza a k tomu těžký zápal plic. Mikešová oboje nezvládla. Bojovaly jsme o její křehký kočičí život přes 3 neděle. Teta Nataša ji po hodinách krmila, podávala antb., vitamíny, kapky... bohužel. Je nám to moc líto. A tomu, kdo tě maličká vyhodil na ulici se to určitě vrátí. 

Co vypadalo jako běžná rýma a lehké nachlazení se přehouplo v kalicivirozu a zápal plic. Maličká Aspall i přes velkou snahu, třídenní kapačky a podávání všeho možného, nápor nemoci nezvládla. Odešla 16.10.2017 za Duhový most a nám je to moc líto. 

V srpnu nás Belinka opustila. Odešla nečekaně a překvapivě. Je nám to moc líto a strašně nám chybí. Bud nahoře štastná paní králíčková:-).

25.7.2017 ráno byl Peeta ještě v pohodě, sice o trochu méně baštil a tolik nelítal za bráchou, ale nic neobvyklého na něm nebylo. Odpoledne kolem 17 hodiny jsem ho našla ležet na zemi bez známky života. Je to strašný pocit bezmoci a smutku. Lehké spočinutí a radostné shledání s Prim. Pitva nám ukázala těžkou srdeční anomálii. Peeta měl obrovské srdíčko, které utlačovalo plíce. Asi vrozená vada.

Droboučká malá kočička Prim nás bohužel v sobotu 15.7.2017 opustila kvůli panleukopenii. Je to vždy boj kdo z koho a tady zvítězil bohužel ten nejzákeřnější protivník. Spi sladce beruško. Je nám líto, že nešlo udělat víc.

 

Mouráček Melmen nás také v sobotu 15.7.2017 pár hodin před Prim opustil. Bohužel měl špatné plíce a přes podávání antibiotik, pobytem v kyslík. stanu se nepodařilo  Melmenka zachránit. V sobotu po rentgenu bylo zjištěno, že plíce pracovaly už je na cca 20% a další léčba by jen prodlužovala Melmenkovo trápení. Pozdravuj tam nahoře všechny naše chlupaté broučky a lehké spočinutí.

 

Alex také prohrál svůj boj s panleou. Je to strašná bezmoc, když Vám takoví drobci odchází pod rukama a když se z veselého kotěte stává maličká nešťastná hromádka. Spinkej Alexi a najdi si tam nahoře brášku Melmena. Budete s námi pořád.

  

 

Maličká Skořinka nás v pondělí 26.5.2017 opustila. Bojovali jsme spolu s ní skoro dva měsíce. Měla velké problémy se zažíváním a vylučováním. V pondělí večer se její stav prudce zhoršil a ne,ělo cenu už tak slabé tělíčko ještě trápit. Spi sladce holčičko, je nám to moc líto, že jsme nemohly pomoci.

Po dlouhé, vleklé nemoci nám 12.6.2017 odešla do kočičího nebíčka milovaná Mášenka. Byla u nás hodně dlouho, přes deset let. Krásná, milounká. lehce nedůvěřivá. Lehké spočinutí zlatíčko.     

12.6. odešlo černé koťátko na následky virozy do kočičího nebe. Spinkej sladce broučku.

V prvním červnovém týdnu nás opustila tři maličká koťátka na virózu, kterou si patrně nesla v sobě už od maminky.  Pro takhle malá koťata je taková nemoc většinou smrtelná a i přes dvou týdenní dennodenní boj ( antibiotika, dokrmování)  nám Koksík, Briketka a Špínka odešli za duhový most. Spinkejte sladce broučci.

16.5.2017 - Rozloučení s Bubí
Byla s námi dva roky.. Posledních několik měsíců jsme bojovali s jejími selhávajícími ledvinami. Některým kočkám ale nepomohou ani kapačky ani dieta. Buběnce bohužel nepomohly. Bubí, budiž ti země lehká, odpočívej v pokoji. 

Výbor spolku Pozor kočka!
 • Ivana Klímová [předsedkyně]
 • Kristýna Demlová [místopředsedkyně]
 • Kamila Hanesová [jednatelka]
 • Jana Domínová [členka]
 • Odchyty toulavých koček, kastrace, pořádání akcí, webové stránky, FC, dobročinný krámek, příjem zvířat, výstavy - příprava a účast

  Ivana: 737 019 600 / 603 800 338 / ivana-kocky@email.cz

 • E-shop, kastrace, odchyty toulavých koček, pokastrační péče, FC, výstavy - příprava a účast

  Kristýna: 608 118 878 / k.loskotova@seznam.cz

 • Ztracené  či nalezené kočky, kočky k adopci, které máme v depozitech, komunikace s veřejností a médii, Strom splněných kočičích přání, FC, výstavy - příprava a účast

  Kamila:  775 275 762 / kamila.hanesova@gmail.com

Pokud budete potřebovat určitě nám zavolejte a kdybychom si nevěděli rady, určitě najdeme někoho kdo nám pomůže.Víc hlav víc ví! 

Číslo našeho účtu je  2800491775/2010  u Fio banky  www.fio.cz/scgi-bin/hermes/dz-pohyby.cgi

#fc3424 #5835a1 #1975f2 #2fc86b #f_syc9 #eef11628 #280414102231