Spolek na ochranu a péči opuštěných, poraněných, nemocných a týraných zvířat, zejména koček.

Číslo našeho TRANSPARENTNÍHO účtu je 2800491775/2010

Kočky a kocouři

Nejen malá koťata jsou krásná a roztomilá. I velké kočky jsou nádherné. Některé jsou majestátní, klidné a rozvážné, některé nikdy nevyrostou z kotěcích let a dovádí a hrají si v dospělém věku.  Vyberte si společníka, někoho kdo na Vás bude čekat, až přijdete s práce, položí se Vám na klín a předá pozitivní energii a upřede Vám plné klubko lásky. Máme kočičky všech barev, velikostí a nejrůznějších povah

Koťata (do 1 roku)

Koťata jsou roztomilí střapatí uličníci, co si neustále hrají a vymýšlejí lotroviny. Máme koťata ušatá, chlupatá a neposedná. Budeme rády, když si u nás vyberete, ale nezapomeňte, že kotě je hravé, rádo běhá, škrábe, a objevuje… 

Čekáme

Ne všechny kočky, které k nám přicházejí, jsou zdravé. Naopak, málo kdy se nám stane, že přijmeme zvíře bez jakékoli nemoci či problému. A tak v této záložce najdete naše čekatele. Tedy kočky či koťata, která se teprve doléčují, dobírají léky či čekají na očkování. Pokud se Vám někdo z nich líbí, neváhejte a volejte, rády Vám ho schováme.

Kobyliská koťata a kočky a co dál…..

V pondělí 22. 7. jsme odchytávali narychlo lokalitu asi 15 koček v Kobylisích. Důvod zmiňovat nemusím, ten všichni víme, bohužel. A nic veselého na něm není.
Podařilo se nám odchytit 7 dospělých koček a kocourů a 8 koťat od 2 ½ do 3 měsíců věku.
A co dál?
6 dospěláků už je po kastraci.
Bílá kočka s černými flíčky, černá kočka a černý kocour, bílý kocour s mouratými fleky jsou už zpátky v lokalitě.  Světlá mourinka a černobílá Šarapka (velký mazlivý ,,plašan“) zatím zůstávají v Knovízi. Černobílý kocour Šmoula, nejmazlivější ,,plašan“ pod sluncem, má zánět horních cest dýchacích a bere antibiotika, takže kastrace ho teprve čeká. Léčí se Evči v Holešovicích.
Z 8 koťat bydlí dvě zrzek a černobílá holčička, Dáša Šípová v Bohnicích je vzala pod křídla Kočičí naděje a už bydlí a k Dáše poputují ještě dvě další, která jsou zatím v Říčanech u Jany.  Dášo velké díky!
V Klecanech se z virozy a začervení, vzpamatovávají 3 z koťat, drobný bílomourek, želvinka a černobílý kocourek. Bílomourek se z toho nějak nemůže vylízat, takže je pořád na antibiotikách. Černobílý kluk vrní jen se přiblížím a na želvinku je předběžný zájemce.

 Ve čtvrtek minulý týden se městskému útulku podařilo dochytit bílomouratého kocourka a mourinku s delší srstí. Ve čtvrtek 1. 9. je měli vypouštět zpět do lokality. Dnes v pondělí 5.9 je zatím nikdo ještě neviděl. Měcholupy nám vypuštění potvrdily, tak snad jsou, jen“ naštvaní a chodí jist, až když je klid. V lokalitě zbývají dvě maminy biločerná a tříbarevná, menší bílomourka a to by asi mělo být vše.Podle zpráv od krmičů už asi trojbarevná porodila. Kontrola lokality ve středu. Celá akce jakkoli záslužná nám udělala díru jak do rozpočtu, tak do rozmístění koček. Z odchycených 15 koček, kocourů a koťat nám jich v péči zůstalo 8 (6 koťat a 3 dospělé).
 Zamíchalo nám to pořadím a koťata a kočky, které jsme měly odchytit v našich odchytových lokalitách, nám tam zůstaly. Nemůžeme si už bohužel dovolit další depozita, která by nebyla zcela samostatná, co se týká krmiva, steliva a veterinární péče. Musíme myslet na to, abychom za pár měsíců měly čím krmit těch stávajících cca 60 koček, které máme v naší péči. A to nemyslím na to, že by se vyskytly nějaké další větší zdravotní problémy nebo veterinární zákrok (teď například Čakoušovi zuby a střevní viróza v domečku v Klecanech, neustále zdravotní problémy Slapíčka).
Díky sponzorskému daru paní Paříkové na kobyliské kočičky 2 000,- Kč jsme v tom zatím zhruba za  4 500,-.  
Děkujeme Vám za Vaši finanční pomoc. 
Každá kačka je dobrá a každou opravdu využijeme pro kočky. Některá ošetření nám naši veterináři odpustili a antibiotika máme v zásobě, tudíž jsme nemusely nic kupovat.Stelivo, krmení, vitamíny, odčervovací pasty a tablety a přípravky na zvýšení imunity vyčíslit neumím. 
Tímto se dostávám k tomu, že POZOR KOČKA! v řádu několika měsíců nemůže přijmout už ani chlup. Bohužel, vyčerpaly jsme místo , finance i síly.

Výbor spolku Pozor kočka!
 • Ivana Klímová [předsedkyně]
 • Kristýna Demlová [místopředsedkyně]
 • Kamila Hanesová [jednatelka]
 • Jana Domínová [členka]
 • Odchyty toulavých koček, kastrace, pořádání akcí, webové stránky, FC, dobročinný krámek, příjem zvířat, výstavy - příprava a účast

  Ivana: 737 019 600 / 603 800 338 / ivana-kocky@email.cz

 • E-shop, kastrace, odchyty toulavých koček, pokastrační péče, FC, výstavy - příprava a účast

  Kristýna: 608 118 878 / k.loskotova@seznam.cz

 • Ztracené  či nalezené kočky, kočky k adopci, které máme v depozitech, komunikace s veřejností a médii, Strom splněných kočičích přání, FC, výstavy - příprava a účast

  Kamila:  775 275 762 / kamila.hanesova@gmail.com

Pokud budete potřebovat určitě nám zavolejte a kdybychom si nevěděli rady, určitě najdeme někoho kdo nám pomůže.Víc hlav víc ví! 

Číslo našeho účtu je  2800491775/2010  u Fio banky  www.fio.cz/scgi-bin/hermes/dz-pohyby.cgi

#fc3424 #5835a1 #1975f2 #2fc86b #f_syc9 #eef11628 #280414102231