Spolek na ochranu a péči opuštěných, poraněných, nemocných a týraných zvířat, zejména koček.

Číslo našeho TRANSPARENTNÍHO účtu je 2800491775/2010

Kočky a kocouři

Nejen malá koťata jsou krásná a roztomilá. I velké kočky jsou nádherné. Některé jsou majestátní, klidné a rozvážné, některé nikdy nevyrostou z kotěcích let a dovádí a hrají si v dospělém věku.  Vyberte si společníka, někoho kdo na Vás bude čekat, až přijdete s práce, položí se Vám na klín a předá pozitivní energii a upřede Vám plné klubko lásky. Máme kočičky všech barev, velikostí a nejrůznějších povah

Koťata (do 1 roku)

Koťata jsou roztomilí střapatí uličníci, co si neustále hrají a vymýšlejí lotroviny. Máme koťata ušatá, chlupatá a neposedná. Budeme rády, když si u nás vyberete, ale nezapomeňte, že kotě je hravé, rádo běhá, škrábe, a objevuje… 

Čekáme

Ne všechny kočky, které k nám přicházejí, jsou zdravé. Naopak, málo kdy se nám stane, že přijmeme zvíře bez jakékoli nemoci či problému. A tak v této záložce najdete naše čekatele. Tedy kočky či koťata, která se teprve doléčují, dobírají léky či čekají na očkování. Pokud se Vám někdo z nich líbí, neváhejte a volejte, rády Vám ho schováme.

Kauza OTÍK

Dne 13.8 2014 jsme paní Janě Najmanové svěřily do péče zvíře kocoura Otíka (černý, krátkosrstý, ev.č. 0094) z našeho spolku Pozor kočka!. Řádně jsme sepsaly adopční smlouvu a všechny náležitosti. Vzhledem k velmi špatné komunikaci s dotyčnou paní, kdy nám několikrát odmítala sdělit jakékoli informace o zvířeti, neposkytla nám ani fotografie z nového domova, jsme se po cca dvou měsících od umístění, dne 9. 10. 2014, rozhodly k osobní kontrole výše jmenovaného zvířete dle odstavce c) adopční smlouvy.
Na místě jsme zjistily, že paní vlastní ještě asi osm psů a viděli jsme dalšího kocoura. 
Po několikaminutové vcelku nepříjemné konverzaci nám paní přinesla kocourka ukázat. Na první pohled byl velmi vystresovaný, bojácný, celý se klepal.  Byl ve velmi špatné fyzické kondici, hubený, dehydratovaný, v uších měl svrab a zcela bílé dásně, což svědčilo a špatné stravě.  Paní Najmanová nám nebyla schopna předložit očkovací průkaz kocoura, abychom zkontrolovaly, zda proběhla revakcinace proti kočičím chorobám, kterou nám při odběru kocoura slíbila provést.
Kocoura jsme proto paní Najmanové odebraly, pro nesplnění podmínek odstavce c) adopční smlouvy. Odebrané zvířete jsme obratem nechaly prohlédnout na veterinární klinice Poděbradská u MVDr. Jana Kňákala, který potvrdil podvýživu, ušní svrab a špatnou fyzickou kondici. Kocour měl ve svých 5 měsících pouhé 1,60 kg  - potvrzení přikládáme.
NA ZÁKLADĚ TĚCHTO SKUTEČNOSTÍ JSME SE ROZHODLY PODAT PODNĚT K PROŠETŘENÍ PODEZŘENÍ NA TÝRÁNÍ ZVÍŘAT. Jak jsme dopadly? Tak na to se kouknete sami. Čtěte od spoda :-(. Teprve po naší urgenci nám odepsali a ten den se jim vrátil i nedoručený dopis. Zvláštní, že všechna pošta do té doby chodila v pořádku. Renata se ještě snažila dotáhnout věc přes známou, ale bohužel marně. Dokud tam nebudou zvířata ležet polomrtvá nikdo nic neudělá. Smutné!!!!!!!!!!!!!

Sedláková Jiřina (KVSS) (Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.)
RE: FW: žÁDOST OPROŠETŘENÍ
17. 12. 2014, 13:39:18
Komu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Kopie: Dr. Šeflová
Dobrý den, kontrola byla provedena na adrese Dublovice 50, v době kontroly bylo přítomno 5 psů a 5 koček, pouze u 14ti letého kokršpaněla a černého dlouhosrstého kocoura jménem Max byla zjištěna vyhublost, z tohoto důvodu bude podán obecnímu úřadu obce s rozšířenou působností podnět na projednání přestupku, ostatní zvířata byla v dobrém výživném stavu, podmínky chovu v době kontroly byly vyhovující. Chovatelka nedoložila doklady o platném očkování psů proti vzteklině, z tohoto důvodu jí bude uložena pokuta. Dopis s informací o prošetření případu se dnes vrátil  nedoručen!
Co se týká náhradní péče, Krajská veterinární správa Státní veterinární správy pro Středočeský kraj může dát pouze návrh na zajištění náhradní péče zvířatům, tento návrh ale musí být velmi dobře odůvodněn (jedná se o výrazný zásah do vlastnických práv osob, proto náhradní péče je využívána především při ohrožení života zvířete nebo při nebezpečí trvalých zdravotních následků). Náhradní péči hradí původní chovatel, zvířata zůstávají jeho majetkem a musí být stanoveny podmínky, za kterých mohou být zvířata navrácena.
Pokud by nedošlo ke zlepšení nebo dokonce došlo ke zhoršení stavu chovaných zvířat, Krajská veterinární správa Státní veterinární správy pro Středočeský kraj by dala opakovaný podnět k prošetření přestupku (samozřejmě v případě, že by zvířata byla opravdu ve špatném stavu i návrh na zajištění náhradní péče). V tomto případě by se již jednalo o opakované týrání a obecní úřad obce s rozšířenou působností by mohl dát zákaz chovu. To je ale plně v kompetenci obecního úřadu obce s rozšířenou působností, musí být splněny zákonné předpisy (například udělena i vysoká pokuta), veterinární správa není oprávněna dávat ani návrh na toto opatření. V chovu bude v roce 2015 provedena opakovaná kontrola.

S pozdravem

MVDr. Jiřina Sedláková


 From: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. [mailto:Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Sent: Wednesday, December 17, 2014 10:48 AM
To: Sedláková Jiřina (KVSS)
Cc: Kamila Hanesov; Kristýna Demlová; Renáta Kňákalová
Subject: Re: FW: žÁDOST OPROŠETŘENÍ
 Dobrý den, 

bohužel dopis nám nedošel. Podle sdělení pana starosty obce Dublovice se p,.Najmanová  přestěhovala na adresu Dublovice č.p.31, kde se zdržuje sporadicky a údajně jsou zde i psi. Šlo nám o to, aby se zvířata dostala z nevhodných podmínek, pokutu paní pravděpodobně stejně nebude mít z čeho zaplatit a zvířata na tom budou pořád stejně ne-li hůře. A zvířata byla paní Najmanové odebrána? Pokud ano je možné, že si pořídila další a problém se bude opakovat a pokud ne, problém se vůbec nevyřešil. Jak tedy postupovat dále, aby se věc dotáhla do konce a pomohlo se zvířatům? 
 děkuji  za odpověd

 Ivana Klímová
Pozor kočka!
www.pozorkocka.cz, FC Pozor kočka
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
tel:737 019 600


 Od: Sedláková Jiřina (KVSS) <Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.>
Komu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Datum: 17. 12. 2014 7:48:25
Předmět: FW: žÁDOST OPROŠETŘENÍ
Dobrý den, kontrola byla provedena MVDr. Radanou Šeflovou z pracoviště Krajské veterinární správy Státní veterinární správy pro Středočeský kraj v Příbrami, a informace (citace níže) Vám byly zaslány Českou poštou na adresu Pozor kočka! Na Parcelách 176 , 282 01 Český Brod – Liblice.

Zpráva o výsledku kontroly v chovu psů a koček
Krajská veterinární správa Státní veterinární správy pro Středočeský kraj obdržela dne 11.11.2014 pod č.j. SVS/2014/090350-S žádost o prošetření podmínek zacházení se zvířaty na adrese Dublovice 50, 262 51 Dublovice v chovu psů a koček (chovatel Jana Najmanová, bytem Tyršova 108, 261 01 Příbram I). Na základě žádosti byla v chovu psů a koček provedena kontrola ve věci podezření na po-rušení zákona č. 246/1992 Sb., na ochranu zvířat proti týrání, v platném znění (dále též zákon). Při kontrole bylo zjištěno porušení zákona. Bude dán podnět k projednání přestupku obecnímu úřadu obce s rozšířenou působností. Při kontrole bylo prokázáno také porušení zákona č. 166/1999 Sb. (veterinární zákon). Chovateli bude udělena pokuta.

Děkujeme za Váš zájem zajistit zvířatům v lidské péči ty nejlepší podmínky.

MVDr. Jiřina Sedláková, vedoucí oddělení péče o pohodu zvířat


 From: (KVSS) Inspektorát Benešov [mailto:Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Sent: Tuesday, December 16, 2014 3:23 PM
To: Sedláková Jiřina
Subject: FW: žÁDOST OPROŠETŘENÍ

 From: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. [Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Sent: Tuesday, December 16, 2014 12:16 PM
Cc: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.; Kamila Hanesov; Kristýna Demlová
Subject: Re: žÁDOST OPROŠETŘENÍ

 Dobrý den,
11.11.2014 jsme Vám posílali žádost k prošetření podezření na týrání zvířat na paní Janu Najmanovou z Dublovic. Bohužel do dnešního dne nám od Vás nepřišlo žádné vyjádření.
Paní Najmanová se mezitím z Dublovic odstěhovala, její současnou adresu neznáme a jak jsme zjistili od místních obyvatel, ze smečky osmi psů prodala čtyři psi někomu z vesnice či okolí a ted cituji ,, aby je sežral". Z tohoto zjištění předpokládáme, že pravděpodobně z Vaší strany nedošlo k návštěvě paní Najmanové a následnému prošetření ohledně týrání zvířat, která vlastnila či vlastní.  Na koho se tedy v této věci máme obrátit? Mrzí nás, jak to dopadlo a chtěli bychom pomoci alespoň ostatním zvířatům, které stále J.Najmanová vlastní.

děkuji

Ivana Klímová
Pozor kočka!
www.pozorkocka.cz, FC Pozor kočka
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
tel:737 019 600


 Od: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Komu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., Kamila Hanesov <Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.>, Kristýna Demlová <Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.>, Renáta Kňákalová <Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.>
Datum: 11. 11. 2014 14:44:33
Předmět: žÁDOST OPROŠETŘENÍ

Dobrý den, 
v příloze posíláme Žádost o prošetření podezření na týrání zvířat,  na paní Janu Najmanovou , Dublovice 50 262 51 Dublovice.
Věříme, že se naší žádostí budete zabývat a děkujeme předem za Vaši odpověď.
 
Ivana Klímová - předsedkyně spolku
Pozor kočka!
www.pozorkocka.cz, FC Pozor kočka
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
tel:737 019 600
Výbor spolku Pozor kočka!
 • Ivana Klímová [předsedkyně]
 • Kristýna Demlová [místopředsedkyně]
 • Kamila Hanesová [jednatelka]
 • Jana Domínová [členka]
  Nataša Máchová [členka]
  Milena Křížková [členka]

 • Odchyty toulavých koček, kastrace, pořádání akcí, webové stránky, FC, příjem zvířat, výstavy - příprava a účast

  Ivana: 603 800 338 / ivana-kocky@email.cz

 • prodej boudiček, FC, výstavy - příprava a účast

  Kristýna: 608 118 878 / k.loskotova@seznam.cz

 • Ztracené  či nalezené kočky, kočky k adopci, příjem zvířat, komunikace s veřejností a médii, Strom splněných kočičích přání, FC, výstavy - příprava a účast

  Kamila:  775 275 762 / kamila.hanesova@gmail.com

Pokud budete potřebovat určitě nám zavolejte a kdybychom si nevěděli rady, určitě najdeme někoho kdo nám pomůže.Víc hlav víc ví! 

Číslo našeho účtu je  2800491775/2010  u Fio banky  www.fio.cz/scgi-bin/hermes/dz-pohyby.cgi

#fc3424 #5835a1 #1975f2 #2fc86b #f_syc9 #eef11628 #280414102231